Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Prvi nastavni dan u školskoj 2017/2018. godini

Današnji dan je protekao kao i većina prvih dana u novoj školskoj godini, svečano i organizaciono. Učenici koji su završili (svi) prethodni razred s osmjesima su došli na "staro mjesto", a učenici prvog razreda u novo okruženje i među nove drugarice i drugove. Novu školsku godinu smo započeli intoniranjem himne Bosne i Hercegovine, a učenicima prvog razreda
su se obratili direktor škole, Benjamin Hedžić, njihovi novi razrednici i profesori. Nadamo se da će "prvačićima", s toplinom i srdačnosti koje su ih dočekale u našoj školi, novi početak biti lakši. 
Također, nakon što su u predhodnim godinama kao stipendisti Rotary kluba Sarajevo dva naša učenika imali mogućnost da godinu dana borave i pohađaju nastavu u Americi, saradnja s Rotary klubom se nastavlja te će ove godine u jednu od klupa u našoj školi sjesti i dvije učenice iz SAD-a.
Foto utisci dijela atmosfere počinje "ilustrativnim poklonom" direktora škole svim učenicima! (Foto albumi)

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)