Obilježen Međunarodni dan pismenosti

Međunarodni dan pismenosti utemeljen je s ciljem promoviranja važnosti pismenosti, ali i osvješćivanja javnosti o problemu nepismenosti koji još uvijek pogađa veliki dio svjetskog stanovništva. Nepismenost je nedostatak znanja koji osobi onemogućuje da čita i piše odnosno da komunicira u modernom svijetu.
Želeći skrenuti pažnju na nepismenost i u Bosni i Hercegovini učenici IV5 i IV6 odjeljenja koji pohađaju jezičko izborno područje, vrlo aktivno su počeli novu školsku godinu. U kratkom periodu su uradili inicijalna istraživanja i prigodno obilježili 8. septembar, Međunarodni dan pismenosti. Za svoje istraživanje izabrali su temu „ Značaj pismenosti u savremenom dobu“, formulisali kvalitetne ishode svojih istraživanja te dali nekoliko prijedloga mogućih rješenja. O njima će, u narednom periodu, upoznati svoje vršnjake u našoj školi i nadaju se da će se broj prijedloga mogućih rješenja povećati.