Potpisan sporazum o saradnji Filološke gimnazije iz Beograda i naše škole

Na poziv direktora Filološke gimnazije iz Beograda profesora Duška Babića direktor Gimnazije Obala profesor Benjamin Hedžić zajedno sa sekretarom škole Elvirom Džindo i profesoricom Lejlom Tuce boravili su u dvodnevnoj posjeti ovoj prestižnoj školi. Učenicima i profesorima predstavljana je naša škola, aktivnosti, projekti, i sve što nas čini posebnim . Razgovarano je o budućoj saradnji na zajedničkim projektima a potpisan je i sporazum koji bi trebao učenicima i profesorima omogućiti razmjenu iskustava i sticanje novih saznanja o kulturi, tadiciji i jezicima.
Učenici Filološke gimnazije iz Beograda su iskazali interesovanje za ovaj vid saradnje i nakon prezentacije o našoj školi imali su brojna pitanja. Želja im je posjetiti naš grad i školu. Dogovoreno je da će prva razmjena učenika i profesora biti realizovana s proljeća 2018 godine na obostrano zadovoljstvo. Fotosi u Foto albumima.