Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Potpisan sporazum o saradnji Filološke gimnazije iz Beograda i naše škole

Na poziv direktora Filološke gimnazije iz Beograda profesora Duška Babića direktor Gimnazije Obala profesor Benjamin Hedžić zajedno sa sekretarom škole Elvirom Džindo i profesoricom Lejlom Tuce boravili su u dvodnevnoj posjeti ovoj prestižnoj školi. Učenicima i profesorima predstavljana je naša škola, aktivnosti, projekti, i sve što nas čini posebnim . Razgovarano je o budućoj saradnji na zajedničkim projektima a potpisan je i sporazum koji bi trebao učenicima i profesorima omogućiti razmjenu iskustava i sticanje novih saznanja o kulturi, tadiciji i jezicima.
Učenici Filološke gimnazije iz Beograda su iskazali interesovanje za ovaj vid saradnje i nakon prezentacije o našoj školi imali su brojna pitanja. Želja im je posjetiti naš grad i školu. Dogovoreno je da će prva razmjena učenika i profesora biti realizovana s proljeća 2018 godine na obostrano zadovoljstvo. Fotosi u Foto albumima.

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)