Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Svjetski Dan učitelja

Poklon naših učenika:
"Međunarodni dan učitelja, nastavnika i profesora obilježava se svake godine na datum 5. oktobra. Učitelji, nastavnici i profesori su osobe koje svakim danom, osim što podučavaju nove generacije, također ih i odgajaju i pomažu im pri savladavanju njihovih problema i poteškoća. Cilj obilježavanja ovoga datuma jeste upravo podizanje svijesti o važnosti posla prosvjetnih radnika. Poziv učitelja, nastavnika ili profesora jedan je od najhumanijih poziva. Biti u prilici raditi sa mladim ljudima, podučavati ih i činiti veliki dio njihovih života je zasigurno divan, ali nimalo lagan zadatak jer posao prosvjetnih radnika ne završava sa ispredavanom lekcijom, upravo suprotno, on tek tada i počinje. Pored lekcija koje su predviđene planom i programom, profesori su ti koji nas također uče i mnogo važnijim lekcijama – životnim lekcijama koje nikada ne zaboravljamo. To su osobe koje svakodnevno ulože mnogo rada, strpljenja i truda da bi opravdali svoj poziv, stoga je obilježavanje 5. oktobra od velike važnosti radi poboljšanja položaja i pružanja podrške prosvjetnim radnicima . Ovom prilikom, svim profesorima naše škole želimo čestitati ovaj dan i iskazati duboku zahvalnost radi požrtvovanosti i strpljenja koje pružaju prilikom odgoja i obrazovanja naših mladih."

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)