Svjetski Dan učitelja

Poklon naših učenika:
"Međunarodni dan učitelja, nastavnika i profesora obilježava se svake godine na datum 5. oktobra. Učitelji, nastavnici i profesori su osobe koje svakim danom, osim što podučavaju nove generacije, također ih i odgajaju i pomažu im pri savladavanju njihovih problema i poteškoća. Cilj obilježavanja ovoga datuma jeste upravo podizanje svijesti o važnosti posla prosvjetnih radnika. Poziv učitelja, nastavnika ili profesora jedan je od najhumanijih poziva. Biti u prilici raditi sa mladim ljudima, podučavati ih i činiti veliki dio njihovih života je zasigurno divan, ali nimalo lagan zadatak jer posao prosvjetnih radnika ne završava sa ispredavanom lekcijom, upravo suprotno, on tek tada i počinje. Pored lekcija koje su predviđene planom i programom, profesori su ti koji nas također uče i mnogo važnijim lekcijama – životnim lekcijama koje nikada ne zaboravljamo. To su osobe koje svakodnevno ulože mnogo rada, strpljenja i truda da bi opravdali svoj poziv, stoga je obilježavanje 5. oktobra od velike važnosti radi poboljšanja položaja i pružanja podrške prosvjetnim radnicima . Ovom prilikom, svim profesorima naše škole želimo čestitati ovaj dan i iskazati duboku zahvalnost radi požrtvovanosti i strpljenja koje pružaju prilikom odgoja i obrazovanja naših mladih."