Počast u znak sjećanja na ilegalce stradale u noći 27/28. marta 1945.

Foto: Oslobođenje
Učenici naše škole već tradicinonalno sa Udruženjem antifašista boraca narodnooslobodilačkog rata Općine Centar njeguju sjećanje na ubijene ilegalce, vojnike i građane Sarajeva koji su stradali 27. marta 1945. godine prije oslobođenja grada u Drugom svjetskom ratu. U pratnji profesorice Lejle Tuce učenici IV5 odjeljenja odali su počast i položili cvijeće na Spomen-obilježje ispred Filozofskog fakulteta. Ovom prilikom prisutnima se obratio predsjednik Udruženja, gospodin Dervo Harbinja, koji je naglasio da ga posebno raduje što mladost ovoga grada čuva sjećanje na historijske događaje u našem gradu.