Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Svjetski dan bez duhanskog dima

(ujutro)
Kako smo svjesni da se broj pušača svakim danom enormno povećava i da se samim tim broj smrti usljed bolesti nastalih konzumiranjem cigareta, koji je sada u prosjeku sedam miliona godišnje, povećava, odlučili smo dati svoj naizgled mali, ali ipak znatan doprinos. S obzirom na to da u našoj školi brinemo i o zdravlju svojih uposlenika i učenika, profesorica Sarajlić Dženeta i Vijeće učenika organizuju malu manifestaciju koja će se, ukoliko vremenske prilike dozvole, održati danas, u četvrtak 31. maja na Vilsonovom šetalištu u 17:30 časova. Naime, cilj je bio animirati što veći broj učenika, roditelja i samih uposlenika naše škole da taj dan dvije cigarete svog svakodnevnog života zamijene trčanjem dva kruga koja bi ujedno simbolizirala i njihov iskorak u susret boljem životu koji svi zaslužujemo. O ovome će biti obaviješteni i neki sarajevski mediji kako bi posjet bio što veći. Unaprijed se zahvaljujemo svima koji će doći da zajedno s nama obilježe ovaj bitan dan u borbi za globalno zdravlje naše sićušne sedmomilijardite populacije.
(uvečer)
  • bezdima1a
  • bezdima2
  • bezdima3a

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)