Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Dan Gimnazije Obala Sarajevo

Sutra, 9. maja obilježavamo Dan naše škole. Sigurno znate zbog čega je ovaj datum u historiji čovječanstva ostavio poseban trag i da se 9. maja obilježava i Dan pobjede nad fašizmom i Dan Evrope. Želim zamoliti sve naše učenike da i na ovaj svečani dan šire pozitivne stavove o našoj školi. Budite dobronamjerni, pozitivni, kreativni ambasadori škole. Iskoristite socijalne mreže, objavite postove i hashtagove o školi, a učenik koji to najbolje i najkreativnije uradi, biće nagrađen specijalnim poklonom. Dovoljno je da PrintScreen svoje objave pošaljete na službeni mail škole u toku sutrašnjeg dana. Želim nam sretan Dan škole, i da ga lijepo provedemo družeći se s svojim kolegama i profesorima. Budete uvijek ponosni na svoju školu i doprinesete njenom budućem uspjehu jer GIMNAZIJA OBALA STE VI!

Vaš direktor                                                                                                                                                                                                                                                 

 

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)