Posjeta ambasadorice Republike Austrije našoj školi

U ponedjeljak 7.10. našu školu posjetila je ambasadorica Austrije u Bosni i Hercegovini – njena ekselencija dr. Ulrike Hartmann. Tom prilikom ambasadorica Hartmann održala je za učenike dvojezičnih odjeljenja aktualni čas i sa učenicima pričala o temama koje u današnjici tište mlade ljude u Bosni i Hercegovini. Bila je to prilika da se ambasadorica upozna i sa radom škole i porazgovara sa upravom i nastavnicima o obrazovnom sistemu u Austriji i kod nas. Posjetu ambasadorice iskoristili su i učenici Umjetničke sekcije, koji već neko vrijeme rade na recikliranju starih školskih stolica, pa su tako ambasadorici predstavili svoj rad. Od danas će tri reciklirane stolice krasiti rezidenciju Austrijske ambasade u Sarajevu. Izuzetno smo zahvalni ambasadorici Hartmann na posjeti školi i divnom predavanju. Fotografije možete pogledati ovdje.