Posjeta članova Društva pisaca Bosne i Hercegovine našoj školi

Društvo pisaca Bosne i Hercegovin u želji da maldima približi savremene pisce realiziraju književne radionice „Kreativno čitaj i razmišljaj“. U okviru ove radionice danas (10. decembra 2019. godine) je u našoj školi održan čas kreativnog čitanja poezije našeg pjesnika Muje Musagića. Bila je to prilika da učenici upoznaju ovoga pjesnika te da čuju neke od njegovih najznačajnih i nagrađenih pjesama. Profesor Nenad Tanović predstavio je književno stvaralaštvo Musagića i pojasnio je učenicima u čemu se ogleda ljepota čitanja i razumijevanja književnosti. Pjesnik Musagić poklonio je školskoj biblioteci svoje četiri knjige s željom da učenici što više čitaju i bolje upoznaju njegovo stvaralaštvo. Ovo druženje označilo je početak saradnje naše škole i Društva pisaca tako da ćemo uskoro imati priliku ponovo ugostiti značajne pisce.