"Ugrožavanje slobode medija"

Vrijedni učenici III1 odjeljenja naše škole, uz tehničku pomoć članova sekcije CIVITAS, su za Projekat Građanin ove godine izabrali problem “Ugrožavanje slobode medija”. Važnosti ovog problema je svima jasna jer znamo da je sloboda medija stub svakog demokratskog društva. Učenici, sa profesoricom Melikom Brodović, su istražili ovaj problem i upravo u medijim prezentovali svoj rad. Na slijedećim linkovima možete pogledati dio onog što su učenici i profesorica Brodović uradili:

Učenici o medijima: Novinari nisu državni neprijatelji - OSLOBOĐENJE
Melika Brodović i učenici Gimnazije Obala pokrenuli projekat: "Ugrožavanje slobode medija" – FACE TV