Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

"Francuski u gradu"

Francuski institut u Bosni i Hercegovini je i ove godine organizovao takmičenje za učenike koji u školi uče francuski jezik, a u sklopu Dana frankofonije. Učenici su dobili zadatak da naprave projekat na temu "Francuski u gradu". Cijeneći kreativnost i originalnost, kvalitet izražavanja na francuskom jeziku kao i mnoge druge kriterije, žiri je odlučio da su prvo mjesto zaslužili učenici naše škole koji su radili sa profesoricom Dalidom Spahić. Čestitamo učenicima i profesorici, a vama preporučujemo da pogledate rad naših učenika na linku Francuski u gradu.

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)