Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Finalna smorta najboljih Projekata građanin u BiH u 2020. godini

30. septembra u 19:00 sati u organizaciji CIVITAS-a BiH, a pod pokroviteljstvom Ambasade SAD-a, predstavljeni su najbolji Projekti građanin iz cijele BiH, među kojima je i projekt naše škole pod nazivom „Ugrožavanje slobode medija“. U Projektu građanin takmičilo se preko 2600 učenika iz Federacije BiH, Republike Srpske i Distrikta Brčko, a predstavljeno je 16 osnovnoškolskih i 16 srednjoškolskih pobjedničkih projekata. Specifičnost ovogodišnjih takmičenja je to što se po prvi put organizovalo online takmičenje zbog epidemije COVID 19. Smotru su pratili brojni nastavnici i učenici iz svih krajeva naše zemlje među kojima i naše učenice pobjednice sa takmičenja: Edna Bihorac, Durić Amina, Hasanović Iman, Mavraković Adna, Mešanović Maida, Oruč Selma, Zahirović Ena i Zekić Merjem, kao i prof. Melika Brodović. Svim se obratio i ambasador SAD-a Eric Nelson, čestitao svim pobjedničim ekipama uz želju i nadu da će ovi učenici biti budući graditelji za boljeg života u BiH. Finalnu smotru možete pogledati na youtoube linku: https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=vQphT8uVZ3I

  • NASLOVNA
  • PORTFOLIO
  • SLIKE-DJECA

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)