Javna ustanova GIMNAZIJA OBALA Sarajevo 

                   Titula najdemokratičnije škole u Bosni i Hercegovini u kategoriji srednjih škola za 2015/2016. godinu!                               

Zlatni talenti iz Obale

Da je naša škola, GIMNAZIJA OBALA, rasadnik brojnih talenata, svjedoči i još jedan veliki uspjeh naših učenika. Naime, naša učenica Alma Subašić osvojila je prvo mjesto na Federalnom takmičenju u karateu za kadete i juniore koje je proteklog vikenda održano  u Zenici. Članica  Karate kluba „Champion“ i reprezentativka Bosne i Hercegovine bila je neprikosnovena, ostvarivši izvanredan rezultat u svojoj konkurenciji. Ova zlatna medalja je sjajna potvrda višegodišnjeg rada i truda naše učenice koja je i u ranijem periodu osvajala brojne medalje, a posebno se ističe osvojeno prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu u karateu prije nekoliko godina. Inače, Alma je izuzetno uspješna učenica III5 odjeljenja (njemački bilingvalni program). Njen sportski uspjeh izuzetno nas je obradovao i još jednom pokazao kako naša škola ima sjajne učenice i učenike koje u najboljem svjetlu predstavljaju Gimnaziju Obala. Zlatne medalje koje krase vitrine naše učenice dokaz su da se trud, zalaganje i rad uvijek isplate. Našoj Almi upućujemo najiskrenije čestitke i želimo joj mnogo sreće i uspjeha u svim narednim takmičenjima i još mnogo medalja. Nadamo se da će njen uspjeh, sportski duh i pobjednički žar potaknuti i druge mlade ljude i motivirati ih da vjeruju u sebe i u svoje ciljeve.

          

Znanje se množi dijeljenjem!

Tko želi nešto naučiti, naći će način; 
tko ne želi, naći će izliku. (Pablo Picasso)

Učenje bez razmišljanja je prazno, 
razmišljanje bez učenja je opasno. (Lao Tse)

Korijeni učenja su gorki, 
ali plodovi su slatki. (Aristotel)
Kad poučavamo druge, 
učimo i sami. (Seneka)