Čestitka za Međunarodni praznik rada

Drage učenice, učenici, poštovane profesorice i profesori, u nedjelju obilježavamo Međunarodni praznik rada Prvi maj. Ovaj datum obilježava se kao sjećanje na velike radničke demonstracije koje su se održale u Čikagu, maja 1886. godine a ovaj datum izabran je za dan kada se slave radnička prava i iskazuje opća solidarnost radništva. I danas je ovaj dan od velikog značaja jer slavi i dostignuća radničkog pokreta, promovira značaj radnika u društvu. U svijetu, a i kod nas, svjedoci smo da se radnička prava još uvijek nepoštuju i da se radnici i danas bore za sebe. Zbog toga je Prvi maj prilika da se skrene pažnja na značaj radnika. Želim vam svima sretan Međunarodni praznik rada!

U ponedjeljak 2.5.2022. godine, vjernici islamske vjeroispovjesti dočekuju blagdan Ramazanski bajram. Vjernici se posebno raduju ovom danu jer su postili mjesec, obnovili svoja znanja i potvrdili podanost Bogu Uzvišenom. Na ovaj blagdan vjernici se okupljaju, posjećuju mezarja, obilaze rodbinu, prijatelje i komšije te dijele sadaku. Svim učenicama, učenicima i uposlenicima Gimnazije Obala Sarajevo želim sretan blagdan s željom da ga proslave u dobrom zdravlju i radosti. Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Zbog izmjena u školskom kalendaru 2, 3, i 4. maj su neradni i nenastavni dani, a od 5. maja nastava će se realizirati prema ustaljenom rasporedu.

Direktor škole, Benjamin Hedžić